Ukrayna güvenli bir ülke mi?

Türkiye’den Ukrayna’ya gelecek hemen hemen herkesin bu soruyu sorduğuna eminiz, hemen cevap verelim, Evet! Ukrayna oldukça güvenli bir ülke! fakat her ülkede olabilecek olaylar Ukrayna’da da olabilmektedir, sadece basit önlemlerle herhangi bir sorun yaşamadan Ukrayna şehirlerini ziyaret edebilir ve harika zaman geçirebilirsiniz.

İşte altın değerinde öneriler!

Değerli eşyalarınızı güvenli bir yerde saklayın, toplu taşıma araçlarında daha dikkatli olun.

Gece dışarı çıktığınızda alkol alan kişilerden mümkün olduğunca uzak durun, Ukrayna, alkol kullanımının yüksekliğine rağmen alkol alanlar genellikle diğer insanları rahatsız etmezler.

Sözlü olarak tacize uğradığınızı düşünüyorsanız yapıcı olun, mümkünse uzaklaşın, kavga çıkarmak yada laf dalaşına girmek yabancı bir ülkede yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri olacaktır

Fiziksel olarak yabancı olduğunuz belliyse şehrin uzak noktalarından uzak durmanız daha faydalı olacaktır.

Kadınlara saygılı olun, ülkemizde ne yazık ki Slav halklarına mensup kadınlar hakkında mide bulandırıcı ve tamamen yanlış bir algı bulunmaktadır, sokakta gördüğünüz insanların bir ailesi olduğunu, herkesin yabancı turistlerle tanışmak için can atmadığını unutmayın. Ukraynalılar oldukça net insanlardır, tanışmak istediğinizde olumsuz bir yanıt alırsanız kesinlikle ısrar etmemeniz gerekir.

Acil konularda Kiev büyükelçiliğimizin +380 63 211 47 65 numaralı acil telefon numarasına mutlaka bilgi verin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir